مزایای انتخاب پاور متناسب با سخت افزار

همانطور که می دانید استفاده از پاور متناسب با سخت افزار موجب عملکرد بهتر قطعات، تثبیت طول عمر مفید قطعات، کاهش مصرف انرژی کامپیوتر و ... در کنار قابلیت ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده می گردد. ولی معمولا انتخاب پاور متناسب با توان و نیاز قطعات سخت افزاری برای کاربران عادی، یک کار سخت و پیچیده به شمار می رود.

عملکرد بهتر قطعات سخت افزاری
تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب افزایش دقت ولتاژ خروجی پاور و همچنین رگولاسیون بهتر پاور در بارگذاری های متقابل می شود که نهایتا باعث عملکرد بهتر قطعات تغذیه شونده خواهد شد.

کاهش مصرف انرژی کامپیوتر
تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کارکرد پاور در دامنه 20 الی 80 درصد توان خروجی اش می شود. این محدوده دارای بهترین شرایط برای عملکرد پاورهای استاندارد در بحث کاهش اتلاف انرژی می باشد.

تثبیت طول عمر قطعات سخت افزاری
تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کاهش نویز و ریپل در ولتاژ خروجی پاور می شود که این موضوع باعث عملکرد بهتر رگولاتورها و کاهش دمای آنها و نهایتا تثبیت طول عمر قطعات خواهد شد.

آینده نگری در ارتقای قطعات سخت افزاری
تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب ایجاد محدوده ای امن برای ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده خواهد شد و شما نیاز به پرداخت هزینه مجدد برای تهیه پاور جدید نخواهید داشت.

به همین جهت واحد تحقیق و توسعه شرکت سیاره سبز "GREEN" برپایه تجربه بیش از بیست ساله خود و با توجه به اطلاعات دریافتی از کمپانی های سازنده اصلی قطعات کامپیوتری و همکاری تعدادی از مراکز تحقیقاتی کشور در زمینه علوم الکترونیک و انفورماتیک، اقدام به استخراج جداول توان مصرفی قطعات سخت افزاری نمود که در طی سالیان اخیر مورد توجه و استفاده اغلب کارشناسان داخلی قرار گرفته است. اما آیا صرفا محاسبه توان مصرفی سیستم، ملاک مناسبی برای انتخاب پاور است؟

 پارامترهای موثر در انتخاب پاور متناسب با نیاز سخت افزار

تناسب قدرت خروجی شاخه 12V+
بیشترین ولتاژ مورد استفاده در قطعات سخت افزاری امروزی، خروجی 12V+ پاور است و به جرات می توان گفت که تناسب برآیند قدرت خروجی این شاخه با میزان مصرف از آن، مهمتر از تناسب توان کلی پاور است.

تناسب تعداد و نوع کانکتورها
 استفاده از کانکتور های تبدیل برای رسیدن به شکل و تعداد کانکتور مورد نیاز مان، یک کار غیر استاندارد با خطر آسیب پذیری قطعات به دلیل افزایش نویز و... می باشد. لذا توجه به تناسب کانکتورها، امری بسیار ضروری است.

تناسب توان خروجی پاور
از زمان عرضه مجزای قطعات سخت افزاری، مهمترین پارامتر تشخیص تناسب پاور با سخت افزار. توجه به توان کلی خروجی پاور بوده است. اما امروزه این موضوع فقط یکی از معیارهای موثر در انتخاب پاور می باشد.

ویرایش مدار، نوع کاربرد و سایر موارد
نهایتا می بایست هدف خود را از تهیه پاور مشخص نماییم. در حقیقت پاورهای تحت استاندارد SSI EPS12V برای سیستم های سرور/حرفه ای و پاورهای استاندارد ATX12V برای سیستم های خانگی مناسب می باشند.

 نرم افزار آنلاین محاسبه توان مصرفی (GREEN PSU CALCULATOR)

این نرم افزار آنلاین دارای چند مرحله نوبتی می باشد که کاربران محترم می بایست با دقت و حوصله، قطعات مورد نظر خود را به صورت مرحله به مرحله انتخاب نمایند تا نهایتا این نرم افزار با در نظر گرفتن فاکتورهای اصلی (توان مصرفی کلی، توان مصرفی از شاخه 12V+ و همچنین نوع و تعداد کانکتورهای مورد نیاز سیستم انتخابی) اقدام به پیشنهاد و معرفی حداقل پاور مورد نیاز شما نماید.
نسخه پایگاه داده: v1.182 (2024/02/02)

مادربورد
پردازنده
پردازنده گرافیکی (GPU)
حافظه RAM
نوع و تعداد حافظه های جانبی
نوع و تعداد درایو های نوری
نوع و تعداد فن ها
خنک کننده مایع
نوع و تعداد کارت های توسعه
نوع موس و کیبورد
نوع و تعداد پورت فعال
سایر قطعات
اوورکلاکینگ